Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 20:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Odwrócony kredyt hipoteczny i renta dożywotnia także obecnie 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Odwrócony kredyt hipoteczny i renta dożywotnia także obecnie
Witam
Obecnie w Internecie można znaleźć całe mnóstwo artykułów odnośnie instrumentów finansowych, których fundamentem ma być akt własności nieruchomości kredytobiorcy, czyli:
- renta dożywotnia działająca obecnie w oparciu o Kodeks Cywilny
- dożywocie z regulacją zaproponowaną przez Ministerstwo Gospodarki (w fazie prac)
- odwrócony kredyt hipoteczny, inaczej odwrócona hipoteka - założenia do projektu ustawy zaproponowało tu Ministerstwo Finansów.
Aby się w tym wszystkim nie zagubić, proponujemy lekturę zestawień z zaprzyjaźnionych serwisów:
1. w układzie tabelarycznym
2.w formie tekstu ciągłego
I jak zwykle zapraszamy do konstruktywnej wymiany zdań.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


16 gru 2012, o 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Odwrócony kredyt hipoteczny i renta dożywotnia także obe
Poczytałem i wcale nie zmieniłem zdania na temat dożywocia. Żadne przepisy nie sprawią, że będzie ono bezpieczne jeśli w chwili podpisania umowy własność przejdzie na spółki prywatne. Takie jest moje osobiste zdanie. To kolejny argument, dla którego ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym powinna jak najszybciej wejsc w życie.


27 gru 2012, o 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 paź 2011, o 13:53
Posty: 22
Post Re: Odwrócony kredyt hipoteczny i renta dożywotnia także obe
Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że te renty dożywotnie upadłyby gdyby był ten odwrócony kredyt hipoteczny bo na zdrowy rozum, kto wybierze gorsze zamiast lepszego? Jak popatrzylam po tych tabelkach to to mi się nasuwa. A te firmy prywatne dokladnie o tym wiedzą i temu to tak wszystko idzie. Tylko czemu rząd im ulega?


3 sty 2013, o 12:21
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Odwrócony kredyt hipoteczny i renta dożywotnia także obe
Witam
Na powyższe pytanie mogę odpowiedzieć tylko w jeden sposób, który nasuwa się niejako automatycznie "Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi". Dlatego właśnie dopiero dziś ta odpowiedź bo aż tyle czasu zajęły mi fizycznie i mentalnie poszukiwania logicznej odpowiedzi na ten zastój w temacie Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Rzadko mi się to zdarza (sic!) ale niestety nic mądrego poza powyższą sentencją, nie udało mi się wymyślić...
Aby nie popaść w jakiekolwiek spekulacje w temacie odwróconej hipoteki, jeśli chodzi o bieżącą sytuację nabieram wody w ustach i podobnie jak setki zainteresowanych tematem potencjalnych beneficjentów czekam...

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


8 sty 2013, o 17:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO