Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 18:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta? 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Zapraszam do podzielenia się uwagami co z perspektywy przeciętnego człowieka jest bardziej bezpieczne odwrócony kredyt hipoteczny czy renta dożywotnia?

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


29 lip 2011, o 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Ostatnio tyle reklam w tv widzę o rencie dożywotniej, że coś to mi się za słodkie wydaje. Nie interesowałem się dokładnie tematem, ale jak coś jest bardzo rozreklamowane to często jest co najmniej do niczego :| :| :| :| :|


30 lip 2011, o 12:38
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Witam
Ciesze się z nowego użytkownika na Forum :).
Jest w tym trochę prawdy, że towar zbyt często i intensywnie reklamowany może zniechęcić potencjalnych klientów bez względu na branżę. Jeśli chodzi o reklamy funduszy hipotecznych nie jestem specjalistą od marketingu... Co do samej istoty różnic między odwróconym kredytem hipotecznym a propozycjami spółek prywatnych każdy musi sam zdecydować, co wybrać. Najlepiej po konsultacji z profesjonalnym doradcą bo taki kredyt to niewątpliwie życiowa decyzja.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


1 sie 2011, o 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Ja dziękuję za takie reklamy... Są wszędzie. Ostatnio nawet pojawiły się na cmentarzach. Co za tupet nie rozumiem tego. Wstydu nie mają! Gdybym nawet chciał się zapisać na taką rentę to po łapance na cmentarzu bym na to nie poszedł i kropka. Może stary jestem, ale dla mnie to przegięcie.


2 sie 2011, o 17:37
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Witam
Widzę, że rozwija się ciekawy wątek w dyskusji :)
No cóż, reklama na cmentarzu nie jest najprzyjemniejszym pomysłem, ale specjaliści łapią się wszystkiego co się da żeby sprzedać produkt. Moim osobistym zdaniem faktycznie lepiej reklamować się w bardziej przyjaznych miejscach. Nawiasem mówiąc nie wiem, czy nie jest to też próba bazowania na uczuciach i zdezorientowanych często staruszkach...
Mam nadzieję, że odwrócony kredyt hipoteczny będzie reklamowany w bardziej przyjazny i mniej kontrowersyjny sposób.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


3 sie 2011, o 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Mnie się też reklamy wkurzają. Człowiek spokojnie nic obejrzeć nie może. Nie słyszałem wcześniej, że te fundusze reklamują się na cmentarzach. Co za czasy, żadnych świętości nie ma. Nawet zmarłym spokoju nie dadzą, żeby tylko klientów nałapać. Tragedia, koniec świata.


4 sie 2011, o 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 lip 2011, o 18:54
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Z ostatnich wypowiedzi prezesa jednego z funduszy hipotecznych wynika, że ich oferta jest wręcz bezkonkurencyjna, super bezpieczna i absolutnie warta uwagi bo zajmują się emerytami we wszelkich płaszczyznach - organizują jakieś wykłady, imprezy itp. Sama już nie wiem co na ten temat sadzić. Z jednej strony niby fajne, z drugiej dziwnie mówi, że to "odwrócona hipoteka", a z waszej strony wynika, że ta hipoteka jest w powijakach i dopiero wejdzie...


8 sie 2011, o 17:50
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Witam
Z pełną odpowiedzialnością chcę podkreślić, że na polskim rynku finansowym jeszcze nie ma odwróconych kredytów hipotecznych. Ustawa jest już co prawda w Sejmie, ale "odwrócona hipoteka" zacznie funkcjonować w praktyce po wejściu tej ustawy w życie, dopiero kiedy podpisze ją prezydent.
To przykre, że fundusze hipoteczne podszywają się pod odwróconą hipotekę propagując rentę dożywotnią jako tożsamy produkt. Myślę, że takie stwierdzenia i postępowanie nie przydają im wiarygodności a wręcz przeciwnie...
Nie jest dobrze kiedy podająca się za poważną i wartą uwagi instytucja - w tym wypadku fundusz hipoteczny posługuje się półprawdami by przyciągnąć do siebie niczego nieświadomych seniorów... już na samym starcie coś nie gra, to co dopiero będzie na mecie.... :(

A wykłady, no cóż... niezły chwyt marketingowy, bazujący na podstawowej potrzebie człowieka - akceptacji i uwagi, tylko za jaką cenę...

O wyraźnych różnicach między odwróconym kredytem hipotecznym a rentą dożywotnią oprócz postu na tym forum, można też przeczytać na naszej stronie: http://www.odwroconahipoteka.pl/index.p ... eturnid=60

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


9 sie 2011, o 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
A no i wyszło szydło z worka "prywaciarze" boją się konkurencji i pchają się z reklamami gdzie się da, a ty biedny stary człowieku jak zwykle nieświadomy...

Jak się komuś starszemu chce wykładów polecam Uniwersytet Trzeciego Wieku - nie trzeba oddawać mieszkania, żeby dowiedzieć się mądrych rzeczy i kogoś poznać.


10 sie 2011, o 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 21:28
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Dla oskubania starych zrobią wszystko!!!
Nie jarzę bazy dla minie to wszystko to jedno wielkie i to samo g*** żeby tylko moi starzy się na to nie nabrali.

_________________
Carpe diem!


15 sie 2011, o 21:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO