Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 03:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zaproszenie do pogłębienia wiedzy 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Witam
Odwrócony kredyt hipoteczny w swoim założeniu ma chronić interesy zarówno kredytobiorców, jak i kredytodawców. Nie musi się to wszystkim podobać i z całą pewnością nie podoba się funduszom hipotecznym.
Trzeba jednak podkreślić, że możliwość dokonania niezależnej wyceny nieruchomości jest bardziej demokratyczna i zapobiega nadużyciom. A to chyba dobrze...

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


26 wrz 2011, o 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 paź 2011, o 13:53
Posty: 22
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Dzień dobry
Jestem tu po raz właściwie drugi. Nie bardzo rozumiem, o co chodzi w tej odwróconej hipotece, jestem zainteresowana tematem bo chcę świadomie żyć i wiedzieć co mnie czeka na tzw starość. Widoki na środki z dotychczasowych źródeł finansujących emerytury są marne, więc postanowiłam szukać innych rozwiązań i trafiłam na Waszą stronę. Czy ktoś mógłby mi rozjaśnić nieco temat? Z góry dziękuję.


5 paź 2011, o 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:37
Posty: 27
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Do Admina: nie interesuje mnie subiektywne niezadowolenie, jeszcze raz to powtarzam. Uważam renty dożywotnie za trafione rozwiązanie, odwrócona hipoteka to tylko ich powielanie.


5 paź 2011, o 10:56
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Witam
Droga zelaido, trudno tak o wszystkim a propos odwróconego kredytu hipotecznego w kilku zdaniach napisać. Proponuję takie rozwiązanie: zachęcam do lektury artykułów na naszych stronach internetowych http://www.odwroconahipoteka.pl oraz http://www.odwroconahipoteka.net potem proszę o bardziej szczegółowe pytania. Ze swej strony mogę obiecać cierpliwe drążenie tematu do skutku :).

Aster: Każdy ma prawo do własnego zdania. Po raz n-ty powtarzam, że jestem od tego, by pilnować kultury i rzetelności wypowiedzi. Zachęcam do lektury zasad funkcjonowania Forum viewtopic.php?f=9&t=22

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


6 paź 2011, o 13:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 paź 2011, o 13:53
Posty: 22
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Mam pytanie: Dlaczego ta odwrócona hipoteka to kredyt? Co się konkretnie wiąże z podpisaniem takiej umowy dla emeryta?


13 paź 2011, o 20:47
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Witam
"Odwrócona hipoteka" jest kredytem, ponieważ środki jakie w ramach umowy między kredytodawcą a kredytobiorcą, kiedyś (konkretnie po śmierci kredytobiorcy) de facto trzeba spłacić. Taka spłata następuje tu po ustaniu obowiązywania aktu własności, z chwilą śmierci beneficjenta, w wyniku przejęcia mieszkania, czy domu przez instytucję finansującą. Z tym, że nadwyżka po odliczeniu kosztów związanych z samym kredytem (np. manipulacyjnych) zostaje zawsze zwrócona spadkobiercom. Możliwy jest również wariant, że spadkobiercy spłacą kwotę, którą otrzymał beneficjent w ramach umowy odwróconego kredytu hipotecznego wraz z odsetkami i wówczas mieszkanie, czy dom objęty tą umową przejdzie na ich własność.
Można więc powiedzieć, że "odwrócona hipoteka" jest w swej istocie klasycznym kredytem tyle tylko, że z odroczoną spłatą i co ważne, do jego zaciągnięcia nie będzie wymagana zdolność kredytowa.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


14 paź 2011, o 14:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 paź 2011, o 13:53
Posty: 22
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
A jak będzie można sprawdzić ile pieniędzy dostanie się miesięcznie w tym kredycie, żeby sprawdzić czy się opłaca? Tak przed podpisaniem tej umowy oczywiście.


18 paź 2011, o 17:21
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Witam
W tym momencie przed wejściem Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym w życie, trudno mówić o konkretach, żeby niepotrzebnie nie wprowadzić nikogo w błąd. Kwota możliwa do uzyskania dzięki "odwróconej hipotece" będzie wyliczana na podstawie wartości nieruchomości, wieku i płci beneficjenta. Jeśli na polskim rynku finansowym pojawi się kilka instytucji finansujących, oferujących tą formę dodatkowego dochodu do emerytury, z pewnością pojawią się też konkurencyjne propozycje. Banki oferujące odwrócony kredyt hipoteczny na pewno będą dysponowały stosownymi tabelami przeliczeniowymi bądź kalkulatorami, tak jak to jest obecnie w przypadku kredytów hipotecznych.
Jednocześnie w tym momencie przestrzegam przed posługiwaniem się dostępnymi w Internecie kalkulatorami reverse mortgage, ponieważ dostosowane są one do realiów amerykańskich, gdzie kwota odwróconego kredytu hipotecznego obliczana jest na innych zasadach (między innymi z uwzględnieniem stóp procentowych), niż to ma być w Polsce.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


19 paź 2011, o 13:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Tak sobie myślałem o odwróconej hipotece i przyszło mi do głowy takie pytanie: Co bank będzie po śmierci staruszka, który podpisał umowę robił z jego mieszkaniem? Czy będzie można będzie je tak sobie kupić? Na przykład ja bym chciał, co wtedy powinienem zrobić?


20 paź 2011, o 14:56
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Zaproszenie do pogłębienia wiedzy
Witam
Już odpowiadam. Instytucja finansująca (bank) po śmierci beneficjenta zostaje właścicielem nieruchomości objętej umową i będzie chciała uzyskać spłatę kredytu przez sprzedaż tej nieruchomości. Jeśli nie zdecydują się na to spadkobiercy (bo taką możliwość przewiduje obecny projekt ustawy), będzie mógł kupić taką nieruchomość ktoś inny. Tyle wiadomo. Prognozuje się, że wejście w życie ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym zrewolucjonizuje rynek nieruchomościami (tak było w innych krajach). Trudno na razie konkretnie mówić o szczegółowej procedurze, by nie wprowadzać nikogo w błąd.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


24 paź 2011, o 12:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO