Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 00:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Witam
vanessa188 odpowiadam. Jak dotąd nikt nie sugerował nawet zmiany nazwy ustawy na inną i ma się ona nazywać Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Niech tak zostanie... dla dobra wszystkich myślę... :)

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


23 sty 2012, o 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 07:40
Posty: 38
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Skoro tak, to ok. Ale coś wszystko się bardzo rozciąga w czasie, z pracą nad ustawą. Czy już coś wiadomo, jak to się dalej potoczy?


4 lut 2012, o 15:28
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Witam
Niestety na razie jeszcze nic konkretnego nie można powiedzieć, a strzelanie w ciemno w jakieś daty wiążące odnośnie odwróconego kredytu hipotecznego i samej ustawy chyba mija się z celem.
Pozostaje nam cierpliwe czekanie, a zapewniam, ze jak tylko jakieś sprawdzone konkrety się pojawią, będzie można o nich przeczytać w Aktualnościach na naszej stronie www.odwroconahipoteka.pl :)

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


6 lut 2012, o 13:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Oj, coś mi się widzi, że nie tak szybko jak na początku wszyscy myśleli ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym wejdzie w życie. Był start z pompą i... na tym koniec. Teraz jeszcze fundusze hipoteczne robią swoje. Z wypowiedzi jednego z ich szefów wynika, że połączenie rent dożywotnich z odwróconą hipoteką jest już przesądzone. Ciekaw jestem tylko skąd w nich taka pewność, skoro rząd twierdzi, że nic nie jest przesądzone. Tak przynajmniej zrozumiałem wstęp do najnowszych założen do projektu ustawy. Sam już nie wiem, co myśleć?


9 lut 2012, o 21:56
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Witam
Trudno w tym momencie cokolwiek spekulować. Myśleć zawsze trzeba pozytywnie :) Rzeczywistość to jedno, a to co mówią prezesi funduszy hipotecznych to drugie. Na dzień dzisiejszy, nic przesądzone nie jest. Logika i względy praktyczne podpowiadają, że do połączenia odwróconego kredytu hipotecznego i renty dożywotniej w jednej ustawie nie dojdzie. Co się stanie jednak nie wiadomo. Trzeba czekać.

A tak na marginesie, czy ktoś widział kwadratowe koło, bo ja nie ;)

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


13 lut 2012, o 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 lip 2011, o 18:54
Posty: 29
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
No nareszcie. Może w końcu 23 dojdą do jakiegoś porozumienia. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego i w jakim celu ministerstwo gospodarki tak usilnie chce wcisnąć renty dożywotnie do ustawy o odwróconej hipotece? Tak szybko udało im się przygotować konkretne rozwiązanie odnośnie rent dożywotnich korelujące (?) z odwróconym kredytem hipotecznym? Coś za szybko... A może wszystko było przygotowane wcześniej? Kilkanaście dni i takie wnioski i ustalenia, zanalizowane konkretne założenia? Dziwne to jakieś.

Poczytałam stanowisko ministerstwa finansów i trudno mu odmówić logiki. Oby tylko rząd przejrzał na oczy.


15 lut 2012, o 21:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Tak łatwo to chyba przyszłej ustawie o odwróconym kredycie hipotecznym to chyba nie będzie.
Za tym, żeby jak najpóźniej weszła w życie przecież idą grube pieniądze na konta prezesów funduszy hipotecznych...
Rozum zwykłego człowieka podpowiada, że takiej dyskusji, jaka się teraz zrobiła i tematu połączenia odwróconego kredytu hipotecznego z rentami dożywotnimi wcale nie powinno być...


16 lut 2012, o 17:22
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Witam
No cóż wszystkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że na jakieś decyzje odnośnie odwróconego kredytu hipotecznego trzeba będzie jeszcze sporo poczekać. Zapraszam wszystkich mimo wszystko do dyskusji na temat "odwróconej hipoteki" i zachęcam do komentowania wypowiedzi różnych resortów, które wpłynęły do Rządowego Centrum Legislacji w związku z osławioną już na forum propozycją wicepremiera Pawlaka. Zapewniam wszystkich zainteresowanych, że jest co poczytać. Teksty w formacie (*pdf) dostępne są na naszej stronie w dziale Odwrócona hipoteka - w dokumentach http://www.odwroconahipoteka.pl/?page=o ... okumentach lub w BIP.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


23 lut 2012, o 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Wygląda na to, że miałem rację. Pawlak robi wszystko, żeby to wszystko, co już zostało zrobione w temacie odwróconej hipoteki zniszczyć, rozmyć i na koniec udać, że to niby było przecież dla dobra obywateli. Fundusze hipoteczne weszły z nim w jakiś dziwny układ czy co?? Już trochę żyję na tym świecie i jak nie wiadomo o co chodzi to... (wiadomo, o co chodzi :roll: )
Przejrzałem sobie polecane teksty- wypowiedzi różnych resortów na temat pomysłu ministerstwa gospodarki. Dla mnie starego człowieka te wszystkie przepisy to masło maślane w wielu miejscach mam wrażenie, że twórcy pozamieniali tylko słowa z odwróconego kredytu hipotecznego na umowa z prawem dożywocia.... To jest niemożliwe, żeby stworzyć dobre przepisy w 2 tygodnie, jak to zrobiło ministerstwo gospodarki w swoim pomyśle pomijając, że wszyscy poza Pawlakiem uważają, że łączenie odwróconej hipoteki z rentą dożywotnią to totalna głupota.


24 lut 2012, o 19:59
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Witam
Myślę, że nie wypada mi komentować Pana wypowiedzi, ale moją odpowiedzią niech będzie http://www.odwroconahipoteka.pl/?mact=N ... eturnid=60 :)

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


28 lut 2012, o 14:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO