Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 14:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Zmieniając trochę temat. Wpadło mi właśnie przed oczy, że fundusze hipoteczne szykują kolejną odsłonę swojej kampanii reklamowej... Czyżby rząd kończył z przestojem w temacie odwróconego kredytu hipotecznego bo jest w tym już jakaś prawidłowość?
Fundusze są bliżej W. Pawlaka niż inni... więc pewnie coś wiedzą czego my nie wiemy....

Ciekaw jestem, czy pukanie w ekran pewnego pana znów mi będzie działać na nerwy każdego ranka?


8 maja 2012, o 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:37
Posty: 27
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Dobry wieczór
Śledzę poczynania tego forum nie żeby z radością, ale tego komentarza nie mogę nie skomentować. Gdzieś się chyba pan zagalopował za mocno. To co już reklamować się nie można? Jak się komuś coś nie podoba jest z tego proste wyjście- wystarczy wyłączyć telewizor :idea: .


8 maja 2012, o 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Moje przypuszczenia okazały się jednak rzeczywistością. Kawy rano nie można się spokojnie napić przez to pukanie! Nie wiem, kto wymyślił tak głupią reklamę, koszmar jakiś. Przypominać na każdym kroku człowiekowi, że się już zestarzał.
Do Aster - nie mam nic przeciwko reklamom, pod warunkiem, ze nie są tak kłamliwe i bezsensowne jak ta...


13 maja 2012, o 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 paź 2011, o 13:53
Posty: 22
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Dzień dobry
Może trochę zmienię temat, ale czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z nowym dokumentem Pawlaka i jaki ma związek z odwróconą hipoteką bo czytam różne rzeczy, i już się w tym wszystkim pogubiłam. No i skoro on już jest, to czemu rząd jeszcze tego nie uchwalił? Dziwne to jakieś.


19 lip 2012, o 11:15
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Witam
Zacznę od końca.
Faktycznie dziwne jest, że rząd mimo tego, iż dostał w końcu to, czego się domagał w kwestii "ustawy a`la Pawlak", czyli prób zabezpieczenia interesów klientów funduszy hipotecznych (przepraszam, że ciągle używam tej nazwy określającej poczynania ministerstwa gospodarki w temacie, ale nie mogę znaleźć w moim słowniku bardziej adekwatnej do sytuacji). Trudno to tłumaczyć urlopem, bo przecież posiedzenia rady ministrów regularnie się odbywają, a na przykład na następnym 24 lipca, rząd będzie się zajmował sprawami odnośnie których dokumenty do Rządowego Centrum Legislacji spływają jeszcze dziś. Tak więc niech każdy sam sobie wyciągnie z tego konstruktywne wnioski.

Jeśli chodzi o Projekt założeń do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym przygotowany przez Ministerstwo Finansów, o który m.in na tym Forum walczymy, nie ma on nic wspólnego de facto z propozycją uregulowania klientów w/w funduszy oferujących renty dożywotnie i może być (w sensie merytorycznym), a powinien być w sensie praktycznym rozpatrywany rozdzielnie z "odwróconą hipoteką".

W szczegóły i analizę samych treści nie warto wchodzić w kontekście odwróconego kredytu hipotecznego bo są one zgoła nieprzystające do siebie pod każdym względem. Porównanie czegokolwiek miałoby sens w przypadku aktualnej propozycji funduszy hipotecznych i regulacji proponowanej przez W. Pawlaka, ale ze zrozumiałych względów nie my powinniśmy się tym zajmować.
To na razie tyle ode mnie :)

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


20 lip 2012, o 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 paź 2011, o 13:53
Posty: 22
Post Re: ODWRÓCONA HIPOTEKA - założenia będą przyjęte lada chwila
Dziękuję za odpowiedź.
Teraz już rozumiem więcej, choć nie wiem dlaczego rząd nadal nic nie robi.
To nie jest za bardzo logiczne....


21 lip 2012, o 09:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO