Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 16:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Będzie ostra walka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:25
Posty: 10
Post Będzie ostra walka
Tak się temu wszystkiemu przyglądam już od dłuższego czasu i myślę, że fundusze hipoteczne będą ostro walczyć z tą odwróconą hipoteką. Mają dużo do stracenia i wiele do zyskania. Teraz znowu jakieś nowe się pojawiły. Nie byłbym w tym względzie optymistą, a może się mylę...


11 sie 2011, o 12:13
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Będzie ostra walka
Witam
Bardzo dobry pomysł na nowy topic :) . Rzeczywiście w temacie odwrócony kredyt hipoteczny a renta dożywotnia w środowisku finansowo bankowym robi się coraz cieplej :) ale gorąco będzie dopiero jak fundusze hipoteczne poczują na Ustawie zbliżający się podpis Prezydenta. Walka ze strony funduszy już jest, wydaje się, że im bardziej ostro nacierają, tym bardziej boją się odwróconej hipoteki bo od wieków uważano atak za najlepszą obronę. Tylko pytanie czy nie będzie tak, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta... oby tym trzecim byli seniorzy.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


12 sie 2011, o 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 21:28
Posty: 29
Post Re: Będzie ostra walka
Korzyści :?: :?: :?: :lol: Chyba całkiem wam się w głowach odwróciło. Starzy oddają chatę cwaniakom, jaka z tego korzyść :?: :?: :?:

_________________
Carpe diem!


15 sie 2011, o 22:00
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Będzie ostra walka
Witam
Oj, Reksio, Reksio...
Korzyść z odwróconego kredytu hipotecznego byłaby większa niż większości młodym się wydaje:
1. Rodzice/ dziadkowie mieliby zagwarantowane miejsce zamieszkania do końca życia i żaden najbardziej szalony spadkobierca nie mógłby ich "usunąć" z domu
2. Dostawaliby pieniądze w ratach mogąc przeznaczyć na co im się tylko podoba
3. Nie musieliby prosić o "łaskę" i pomoc dzieci/ wnuków zajętych swoim życiem
4. Dzieci/ wnukowie mieliby seniorów "z głowy" i jednocześnie nauczyliby się, że w życiu za darmo nie ma prawie nic. A jeśliby chcieli być spadkobiercami beneficjentów odwróconego kredytu hipotecznego musieliby się też postarać - od czasu do czasu posprzątać itp.

Wszyscy byliby wtedy szczęśliwi :D

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


17 sie 2011, o 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Będzie ostra walka
Czasem korzyścią jest sam fakt, że komuś pokaże się, gdzie jego miejsce :P (Nie mogłem się powstrzymać :D )


17 sie 2011, o 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 21:28
Posty: 29
Post Re: Będzie ostra walka
Mam gdzieś takie korzyści. Na świat się nie prosiłem. Niech mi starzy zapewnią przynajmniej chatę.

_________________
Carpe diem!


20 sie 2011, o 21:18
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Będzie ostra walka
Witam
Uuuu Reksio się zdenerwował nieco.... Faktem jest, że zgodnie z polskim prawem rodzice mają wobec dzieci obowiązek alimentacyjny (do 24 roku życia jeśli się uczą), ale przypominam, że i vice versa :twisted:. Niestety, żaden kodeks nawet nie wspomina o obowiązku zapewnienia dachu nad głową z samego faktu, że jest się dzieckiem swoich rodziców.
Także warto zastanowić się nad przyszłością w dorosłym życiu bo można się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku :roll:

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


22 sie 2011, o 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sie 2011, o 14:24
Posty: 5
Post Re: Będzie ostra walka
Jestem tu nowy i wszystkich serdecznie Witam.
Czytałem wasze wypowiedzi i naprawdę są ciekawe.
Ja naprzykład gdy będzie taka możliwość chętnie oddam swój dom za rentę dożywotnią dla mnie i mojej żony z morzliwością też dożywotniego mieszkania.Nadal opiekowałbym się moim domem.
Bo co teraz mi nasz rząd zafundował po ponad 40-tu,latach pracy to jest śmiech na sali.
Napewno jest to gorzka pigułka,ale mam nadzieję że w końcu mógłbym godnie żyć wraz z żoną.
Może nawet pojechalibyśmy na nasze pierwsze wakacje w naszym życiu.
Choć zawsze myślałem że praca moja dla naszej Ojczyzny jest najważniejsza.
Teraz doświadczyłem i dostałem nauczkę życiową,nie wież nigdy naszemu RZĄDOWI bo i tak cię oleją.
I jeśli ta ustawa wejdzie w życie (chyba że istnieje już taki Bank) jestem na tak.


22 sie 2011, o 14:54
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Będzie ostra walka
Witam
Cieszę się z każdego nowego Użytkownika na Forum :).
Drogi jurku nie dziwię się Twojemu rozgoryczeniu. Podobne odczucia ma wielu Polaków, niestety ich liczba nie będzie malała z biegiem czasu.
Muszę tylko coś doprecyzować. Na rynku polskim nie ma jeszcze możliwości skorzystania z objętej gwarancjami państwa usługi. Będzie to możliwe dopiero po wejściu w życie stosownej Ustawy i nazywa się to odwrócony kredyt hipoteczny, a nie renta dożywotnia. Aby zrozumieć różnice pomiędzy jednym a drugim warto przeczytać http://www.odwroconahipoteka.pl/index.p ... eturnid=60
W razie pytań Forum jest do dyspozycji :). Jak już usługa będzie dostępna, o konkretnych ofertach banków na bieżąco będziesz mógł przeczytać w dziale OFERTY BANKÓW-PORÓWNANIE.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


23 sie 2011, o 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sie 2011, o 14:24
Posty: 5
Post Re: Będzie ostra walka
admin napisał(a):
Witam
Cieszę się z każdego nowego Użytkownika na Forum :).
Drogi jurku nie dziwię się Twojemu rozgoryczeniu. Podobne odczucia ma wielu Polaków, niestety ich liczba nie będzie malała z biegiem czasu.
Muszę tylko coś doprecyzować. Na rynku polskim nie ma jeszcze możliwości skorzystania z objętej gwarancjami państwa usługi. Będzie to możliwe dopiero po wejściu w życie stosownej Ustawy i nazywa się to odwrócony kredyt hipoteczny, a nie renta dożywotnia. Aby zrozumieć różnice pomiędzy jednym a drugim warto przeczytać http://www.odwroconahipoteka.pl/index.p ... eturnid=60
W razie pytań Forum jest do dyspozycji :). Jak już usługa będzie dostępna, o konkretnych ofertach banków na bieżąco będziesz mógł przeczytać w dziale OFERTY BANKÓW-PORÓWNANIE.


23 sie 2011, o 15:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO