Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 13:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ulepszona propozycja ustawy a`la Pawlak już jest 
Autor Wiadomość
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Ulepszona propozycja ustawy a`la Pawlak już jest
Witam
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem odwróconego kredytu hipotecznego do lektury najnowszych dokumentów związanych z pracami nad założeniami do projektu ustawy o odwróconej hipotece http://www.odwroconahipoteka.pl/?page=o ... okumentach.
Oznacza to niechybnie, że rząd zajmie jakieś stanowisko w sprawie. Wszelkie opinie mile widziane :) .

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


4 lip 2012, o 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Ulepszona propozycja ustawy a`la Pawlak już jest
Jak już pisałem, chętnie wypowiem się na temat jak wszystko przeczytam. A czy może ktoś wie, kiedy można się spodziewać od rządu działań w temacie odwróconego kredytu hipotecznego? Jak no i gdzie można to ewentualnie sprawdzić? Jeśli ktoś wie, będę wdzięczny za odpowiedź.


10 lip 2012, o 20:40
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Ulepszona propozycja ustawy a`la Pawlak już jest
Witam
Spieszę z odpowiedzią :). Działań rządu w temacie prac nad założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym można spodziewać się już w następny wtorek 17 lipca, choć nie jest to na 100% pewne. W interesującym nas wszystkich, tak myślę temacie bowiem niczego nie można być pewnym. Jeśli chodzi o terminy prac rządu można je sprawdzić kilka dni przed każdym posiedzeniem na stronie http://bip.kprm.gov.pl/portal/kpr/16/28 ... strow.html .

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


11 lip 2012, o 09:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 07:40
Posty: 38
Post Re: Ulepszona propozycja ustawy a`la Pawlak już jest
Zadalam sobie trochę trudu i przeczytałam to, co wymyślono w MG. Sam dokument w sobie może jest i OK, ale nie ma to dla mnie logicznego związku z odwróconym kredytem hipotecznym. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na proste pytanie DLACZEGO TE DWIE KWESTIE ZOSTAŁY POŁĄCZONE W JEDNO? Bo naprawdę nie wiem. Do tej pory "dożywocie" przecież bazuje na Kodeksie Cywilnym. To chyba się powinno zmienić Kodeks skoro w procedurach są dziury. Trzeba je moim zdaniem tam załatać, a nie w ustawie o odwróconym kredycie hipotecznym, którego jeszcze nie ma.
Na zdrowy rozum przecież po uchwaleniu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym połączonej z tym, czego chce Pawlak i tak trzeba by było zmieniać Kodeks Cywilny - chociażby wykreślać istniejące przepisy. To łatwiej chyba przepchnąć gotowy projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym Ministerstwa Finansów i potem dostosować Kodeks Cywilny. Na zasadzie jedno skończyć, a zacząć drugie, a nie wszystko na raz.
Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta :)


16 wrz 2012, o 08:24
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Ulepszona propozycja ustawy a`la Pawlak już jest
Witam
I ja podobnie jak większość ekspertów finansowych (nie wchodząc w szczegóły) nie widzę logicznego związku między założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym a rentami dożywotnimi (propozycją W. Pawlaka również). Ani nawet merytorycznego, jeśli chodzi o ścisłość. Też jestem zdania, że to Kodeks Cywilny wymaga gruntownej modyfikacji na tym etapie, a prace nad propozycją Ministerstwa Gospodarki mogą i powinny trwać, ale później zupełnie niezależnie od ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, inaczej nastąpi przysłowiowe wylanie dziecka z kąpielą...
Dlaczego usilnie próbuje się wepchnąć jedno w drugie? Nie chcę spekulować bo nie wiem.
Nasuwa mi się tylko aforyzm: Jak nie wiadomo o co chodzi to... (wiadomo o co chodzi).

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


18 wrz 2012, o 10:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO