Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 10:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 29 lip 2011, o 18:54
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Każdy czyta co chce... Aster jesteś w tym mistrzynią
PS A gdzie sie podział Reksio??


8 paź 2011, o 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Zmienię trochę wątek. Ostatnio moja kuzynka dostała od sąsiadki starszej osoby propozycję, żeby w zamian za zapisanie mieszkania po śmierci opłacać za nią czynsz i inne - światło telefon itp do śmierci. Wiem, ze to nie jest odwrócona hipoteka, ale może ktoś mi powie, czy to jest legalne i bezpieczne bo ona nie wie co zrobić. Z jednej strony by się na to zdecydowała bo ma takie możliwości, z drugiej boi się kłopotów prawnych itp. Prosiła mnie o pomoc, a ja nie mam pojęcia do kogo z tym iść i postanowiłem zapytać na Forum. Dziękuję za odpowiedzi.


11 lis 2011, o 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 07:40
Posty: 38
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Arnold z tego co mi wiadomo, można sporządzić u notariusza umowę i obie, i Twoja kuzynka i sąsiadka będą mogły na jej podstwie dochodzić swego. Nie wiem jednak jak to jest w praktyce. Osobiście (nie uwłaczając Twojej kuzynce) myślę, że starszy człowiek który się na taki krok z osobą bliską zdecyduje musi być bardzo odważny i mieć duże zaufanie do osoby, której to proponuje. Ja osobiście bym się bała zawrzeć taką umowę zwłaszcza z rodziną bo tam gdzie chodzi o pieniądze nie ma sentymentów, a rodzina często jest rodziną dopóki nie dochodzi do dzielenia spadków. Przykro to mówić ale wiele rodzin przez kilka groszy pokłóciło się na śmierć i życie....


13 lis 2011, o 15:46
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Witam
Rzeczywiście takie rozwiązanie jest możliwe i zgodne z prawem na zasadzie przepisów kodeksu cywilnego. Umowę sporządza się u notariusza. Nie jest to "technicznie" sprawa skomplikowana, jednak obie strony muszą mieć pewność, że to rozwiązanie bezpieczne. Teraz abstrahując od konkretnego przypadku podam kwestie istotne dla tego typu umów.

Starsza osoba musi mieć pewność, że otrzyma zadeklarowane pieniądze nie tylko w pierwszym miesiącu po podpisaniu umowy i że osoby, które mają wobec niej zobowiązania nie doprowadzą do sytuacji (np. przemoc), że w rezultacie straci dach nad głową, albo sama się go zrzeknie.Ten kto się na takie wypłaty zgodzi, musi być natomiast przygotowany na ewentualne stoczenie wojny ze spadkobiercami, czy niespodziankę w postaci testamentu, o której nie do końca wie. Może wiązać się to więc z koniecznością rozwiązania ewentualnych sporów na drodze postępowań sądowych.

Obie strony więc mogą na tym zyskać, ale mogą też stracić. Nikt za zainteresowanych decyzji nie podejmie.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


15 lis 2011, o 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Niedawno czytałem w jakimś artykule, że funduszami hipotecznymi zajęła się prokuratura :shock: . Nie wiem, czy to dobre miejsce na takie pytania, ale może ktoś wyjaśni w czym rzecz, tak ku przestrodze dla innych...! Bardzo mnie to ciekawi.


21 lis 2011, o 18:34
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Witam
Rzeczywiście niektóre zapisy w umowach dotyczących rent hipotecznych znalazły się za sprawą kontrolujących je m.in. Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod lupą prokuratury. Najlepiej będzie nie opisywać całości (bo mogłoby to być przez niektórych źle odebrane), a sięgnąć do oryginalnego artykułu http://www.hotmoney.pl/artykul/raport-o ... ytow-22589 Zachęcam do lektury i ewentualnej dyskusji na forum.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


22 lis 2011, o 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2011, o 07:40
Posty: 38
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Przeczytałam ten artykuł. To faktycznie skandaliczne, żeby zmuszać kogoś do bezwarunkowego oddania mieszkania. Moim zdaniem faktycznie prokuratura powinna tu ostro zadziałać i stanąć w obronie osób starszych.


24 lis 2011, o 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Nareszcie ktoś się za to wziął i może ukrócą te szkodliwe dla osób starszych procedery. Tylko do kamer się ładnie uśmiechają panowie prezesi. Ciekawe jak będą się śmiać kiedy przyjdzie wypłacić biednym ludziom odszkodowania za działanie niezgodne z prawem.


24 lis 2011, o 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 lip 2011, o 18:54
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Też to czytałam... pozostawiam bez komentarza... dobrze, że jest strona o odwróconej hipotece i forum... Człowiek przynajmniej dowie się czym pachną te fundusze hipoteczne bo samemu to nikt by nie szukał nowości na ten temat.
Powinni im dosolić duże kary, a tym biednym ludziom dać możliwość anulowania umów bez konsekwencji, takie jest moje zdanie.


28 lis 2011, o 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:37
Posty: 27
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Jesteście Państwo niesprawiedliwi. Produkty funduszy hipotecznych są w pełni bezpieczne. Nic nie udowodniono. To jakaś nagonka bo przecież każdy podpisujący umowę umie czytać i wie co podpisuje.


30 lis 2011, o 10:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO