Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 07:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
No młody człowieku, ciekawe podejście do życia. Jestem ciekaw, co ty kiedyś dasz swoim dzieciom w spadku po sobie? Ciężka sprawa... Jak tak sobie myślę o starości, ZUSie, filarach i patrze na dzisiejsze nastolatki to chyba na odwróconą hipotekę nawet bym się zdecydował...
Przynajmniej rząd daje gwarancję, że z domu mnie do ostatniego tchnienia nie wyrzucą :idea:


17 sie 2011, o 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 lip 2011, o 18:54
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Dziękuję za odpowiedź :) Dawno mnie nie było. Teraz zaczynam rozumieć, że sztucznie stwarzany kociokwik w temacie odwróconej hipoteki służy prywatnym spółkom. To przykre bo najważniejsi powinni być ludzie...


18 sie 2011, o 10:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:37
Posty: 27
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Umowy przed podpisaniem trzeba dogłębnie przestudiować bez względu czego dotyczą wtedy nie będzie problemów. Nie widzę nic negatywnego w rencie dożywotniej. Ludzie przecież sami się na to decydują. Jak chcą to w czym problem. Skoro to funkcjonuje na rynku to musi być bezpieczne.


19 sie 2011, o 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 21:28
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Ja mam swój sposób na życie. Nikomu nic do tego. Nie chcę dzieci i problemów. Liczy się tylko fun & love :P :P :P Do emerytury i tak nie dożyję, więc po co mam sobie d*** zawracać
Gdyby ludzie myśleli logicznie oszczędziliby sobie stresu i nie płodziliby dzieci :idea:

_________________
Carpe diem!


20 sie 2011, o 21:15
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Witam
Jakoś mocno filozoficznie nam się zrobiło :idea: . Fakt, nie ma konieczności posiadania potomstwa, decyzja należy wyłącznie do zainteresowanych :).
Dziś posiadanie dzieci to jak skok na bungee. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, co z nich wyrośnie.
Przy takim ryzyku odwrócony kredyt hipoteczny to jak poduszka powietrzna w samochodzie, albo spadochron :D dla seniora na złotą jesień życia.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


22 sie 2011, o 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Skoro Reksio nie będzie sobie tyłka zawracał tym, co z nim się stanie na starość to niby dlaczego rodzice mieliby nim się przejmować. Chętnie dałbym im poczytać wpisy syna na tym Forum :idea: .


24 sie 2011, o 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 lip 2011, o 18:54
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Aster napisał(a):
Umowy przed podpisaniem trzeba dogłębnie przestudiować bez względu czego dotyczą wtedy nie będzie problemów. Nie widzę nic negatywnego w rencie dożywotniej. Ludzie przecież sami się na to decydują. Jak chcą to w czym problem. Skoro to funkcjonuje na rynku to musi być bezpieczne.


Odpowiedź jest ciekawa inaczej... Starszy człowiek jest jak dziecko bardzo łatwowierny i nie można twierdzić, że skoro chciał to no problem. Renta dożywotnia nie jest wbrew pozorom super produktem niestety. A bazowanie na ludzkiej łatwowierności i naiwności to po prostu okropność.


24 sie 2011, o 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sie 2011, o 21:28
Posty: 29
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Mówiłem, że chodzi tylko o to, żeby emerytów - naiwniaków wykorzystać :idea: :?: Nie ma głupich.

_________________
Carpe diem!


26 sie 2011, o 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:37
Posty: 27
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Nie rozumiem aluzji agatatyl70?
Jak ktoś jest poczytalny to chyba wie co robi bez względu na dane z metryki urodzenia. Najlepiej powiedzieć biedny starusze był nieświadomy naiwny... :cry: W końcu, jak ktoś ma dowód osobisty i nie jest ubezwłasnowolniony to czemu go usprawiedliwiać? Nie widzę nic złego w rencie dożywotniej, jak się komuś nie podoba niech nie podpisuje umowy i tyle :idea:


26 sie 2011, o 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Co jest bardziej bezpieczne dla emeryta?
Nie podoba mi się podejście Aster do rzeczy. Jak będziesz już stara/y zmienisz zdanie, jak Cie jacyś oszuści oskubią "na wnuczka" z ostatnich groszy, albo będziesz tracić kontakt z rzeczywistością z powodu demencji tudzież innej przypadłości i ktoś Ci wyciągnie ostatnie grosze, a potem odetną Ci światło, czy telefon, będziesz wiedział/a że mieć dowód to nie wszystko. Poddaję to pod Twoją rozwagę...


28 sie 2011, o 12:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO