Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 22:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Podobienstwa i różnice - ogólne zasady 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 29 lip 2011, o 18:54
Posty: 29
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Fakt, pamiętam, że w skrzynkach pocztowych można było kiedyś znaleźć Konstytucję. Jednym się to podobało bardziej, innym mniej, ale nie było potem wymówek, że ktoś nie został powiadomiony jakie ma prawa. Jest to z pewnością duży wydatek taki informator o możliwościach dodatkowego dochodu na emeryturze - odwróconym kredycie hipotecznym, ale chyba bardziej opłacalnym, jak rozkładanie ulotek w banku. Przynajmniej jest szansa, że jakaś część osób się zapozna z treścią. Dobrze by było, gdyby zawierał dane kontaktowe, jakiś telefon, pod który starsza osoba mogłaby zadzwonić. Pomysł mi się podoba no i na pewno byłoby to tańsze jak reklama telewizyjna :idea: .


5 lis 2011, o 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:25
Posty: 10
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Dzień dobry
Bardzo ciekawy jest proponowany wyżej sposób reklamowania odwróconej hipoteki czy innego produktu. Myślę, ze wszystko będzie zależne od tego na ile nowemu rządowi będzie zależało na podreperowaniu budżetu państwa i załagodzeniu problemów z wypłacalnością ZUSu. Na świecie takie rozwiązanie jest bardzo chwalone przez tych, którzy się na nie zdecydowali. Ciekawi mnie jak będzie w Polsce, nie w teorii, ale już w praktyce.
Pozdrawiam


11 lis 2011, o 12:47
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Witam
Wszystkich zainteresowanych tematem tego działu a więc podobieństwami i różnicami między odwróconym kredytem hipotecznym a rentą dożywotnią według najnowszych przepisów zachęcam do przeanalizowania zestawienia http://www.odwroconahipoteka.pl/?page=o ... -przepisow .
Życzę miłej lektury :) .

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


26 sty 2012, o 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:25
Posty: 10
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Dzień dobry
Po raz kolejny jestem mile zaskoczony wchodząc na stronę www.odwroconahipoteka.pl, że aż muszę o tym napisać. Nowe zestawienie podobieństw i różnic między odwróconą hipoteką a rentą dożywotnią, to na prawdę kawał dobrej roboty. Szukałem wszędzie takiej aktualnej analizy i tylko tu znalazłem. To nieoceniona pomoc dla wielu fachowców. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
PS widziałem wcześniejsze zestawienie z Waszej stronki na chomikuj.pl :)


28 sty 2012, o 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Poczytałem dodatek do najnowszych założeń do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym i chyba w tabeli porównawczej kredytu i rent wkradł się błąd tam, gdzie piszą o podmiotach oferujących. O jakich w końcu podmiotach jest mowa w założeniach bo z tej tabeli nie wynika, ze dla odwróconej hipoteki miałyby być to banki i ubezpieczyciele a dla rent spółki prywatne. Kto ma rację?


9 lut 2012, o 22:01
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Witam
Z mojej wiedzy wynika że odwrócony kredyt hipoteczny mają udostępnić klientom na razie banki a w przyszłości firmy ubezpieczeniowe, natomiast renty dożywotnie to domena prywatnych spółek - Funduszy hipotecznych. Co do kredytu hipotecznego moje stanowisko wynika z założeń do projektu ustawy, więc niewykluczone, że ktoś się pomylił :)

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


13 lut 2012, o 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
A mi się wydaje, że tych analiz nikt czytał nie będzie i mało kogo w rządzie to obchodzi. Gdyby los ludzi ich obchodził, już dawno ustawa o odwróconej hipotece weszłaby w życie, a tak wciąż czekamy nie wiadomo na co a prezesi funduszy z ministrem gospodarki się cieszą... Czarno to widzę....


16 lut 2012, o 17:25
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Witam
Nie wpadajmy w skrajne czarnowidztwo. O efektach działań ministrów z pewnością napiszemy na naszej stronie :).

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


17 lut 2012, o 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: Podobienstwa i różnice - ogólne zasady
Coś mi się zdaje że Janusz M ma rację z tym czarnowidztwem, ja też coraz bardziej czarno widzę przyszłość założeń do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym w formie w jakiej trafiły do Rady Ministrów...


24 lut 2012, o 20:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO