Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 14:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 List otwarty do Premiera polskiego rządu 
Autor Wiadomość
Post List otwarty do Premiera polskiego rządu
List otwarty do Premiera polskiego rządu


Szanowny Panie Premierze, jestem przedstawicielem szerokiej grupy naszego społeczeństwa reprezentowanej przez tę kategorię wiekową, która uprawnia mnie do tego, aby napisać o sobie: senior.

Pisałem do Pana oraz pańskich ministrów, a także: Prezydenta, Marszałka Sejmu czy Senatu i kilku posłów - i co? Nic!
Żaden z tak zacnych adresatów nie znalazł bowiem wolnego czasu, by coś w odpowiedzi skrobnąć, ani też – zapewne – nie dysponował chwilą, aby, w ogóle, zerknąć do tego, co napisałem. Wszyscy, wymienieni tutaj, adresaci mają na takie sprawy czas li tylko
u schyłku swoich kadencji, gdyż wówczas, i owszem, chodzi przecież o postrzeganie własnego dobra poprzez pryzmat rzekomych trosk pro publico bono. Ale jakże często ów pryzmat mętnieje tuż po wygranych wyborach – niestety.

Przejdźmy jednak do rzeczy, a zatem: jestem zainteresowany podreperowaniem swoich nazbyt wątłych finansów, które, co tu ukrywać, nie są tak pokaźne, jak pensje wymienionych wyżej przedstawicieli naszego narodu. Taki nasz, seniorów, los, i to, w miarę, potrafię zrozumieć, ale nijak pojąć mi się nie udaje tego, iż w majestacie
prawa (...a może i jego łamaniu – nie wiem, ale nie mogę tego wykluczyć!) przymusza się stojących pod ścianą biedy seniorów do podejmowania decyzji urągających dobru, nie tylko własnemu, ale także i ich pokoleniom.

Na świecie seniorzy mają do dyspozycji produkt finansowy zwany Odwrotną Hipoteką. W naszym kraju wciąż trwają prace nad jego wdrożeniem, dodajmy: ślamazarnie się toczące, chociaż jego założenia już dawno powstały w Ministerstwie Finansów.
Od wielu miesięcy Ministerstwo Gospodarki zajmuje się bowiem jego torpedowaniem tylko po to, aby na polskim rynku panoszyły się Fundusze Hipoteczne (niektóre, dodajmy, już karane za swoją działalność, a ostatnio promujące swoje usługi nawet i w obrębie... cmentarzy, brrr!), których przedstawiciele (w moim konkretnym przypadku:
F.H. Dom) w sposób ostentacyjny twierdzą, iż dzieje się tak za ich sprawą, gdyż ciągle goszczą u v-ce Premiera Pawlaka podrzucając mu coraz to nowsze propozycje,
które – siłą rzeczy! – niczego dobrego dla zainteresowanych seniorów nie wnoszą, ale za to satysfakcjonują ich samych, to znaczy: Fundusze.

V-ce Premier poparł zatem wniosek, aby wstrzymać prace Rządu [SIC!] nad ukończonym już projektem Odwróconego Kredytu Hipotecznego (chodzi już tylko o przesłanie go pod obrady Sejmu) tylko po to, aby – rzekomo, w trosce o dobro
seniorów – przyjrzeć się Funduszom, a raczej temu, co proponują, i tym samym skutecznie wstrzymać wejście w życie tego, co dobre i już opracowane.

Nie trzeba być nad wyraz rozgarniętym człowiekiem, aby dostrzec tutaj w miarę zgrabny fortel Funduszy – pozostaje tylko zadać sobie pytanie, czy aby ktoś na tym, oprócz wspomnianych Funduszy, rzecz jasna, nie zarabia.

Sprawa jest banalnie prosta, a i dla seniorów bolesna, otóż: im dłużej będą trwały prace, dodajmy: pozorne, nad Odwróconym Kredytem Hipotecznym, tym dłużej Fundusze będą napełniały swoje przepastne kieszenie wciskanym produktem znajdującym się w pilnej potrzebie finansowej seniorom.

Dlaczego? Otóż, dlatego, że seniorzy nie mają pieniędzy nawet na wykup leków - nie mówiąc już o środkach przeznaczanych na utrzymanie mieszkań, domów czy w ogóle na życie.

Rodzina nie zawsze może, a czasami nawet i nie chce, pomóc, a jakoś żyć trzeba, ot, chociażby po to, aby spełnić swój obywatelski obowiązek i uczestniczyć w kolejnych wyborach.

Gratulując Panu, Panie Premierze, przeprowadzenia radykalnych, to prawda, ale korzystnych w perspektywie czasowej ustaw (OFE czy emerytalnej), uprzejmie proszę o przeprowadzenie, z równie wielką determinacją, tej najważniejszej dla jeszcze żyjących seniorów, ustawy o Odwróconym Kredycie Hipotecznym.
Dzięki takiej ustawie, my seniorzy, będziemy mogli pożyć trochę dłużej, i do tego w nieco lepszych warunkach, no i, rzecz jasna, będziemy to Panu pamiętali, w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

Senior


15 maja 2012, o 18:00

Dołączył(a): 3 sie 2011, o 17:25
Posty: 10
Post Re: List otwarty do Premiera polskiego rządu
Witam po dłuższej przerwie.
Choć jestem jeszcze młodym człowiekiem, popieram powyższy list, który z logicznego punktu widzenia jest podsumowaniem tego wszystkiego, co dziś dzieje się w związku z odwróconą hipoteką. Seniorowi- autorowi gratuluję odwagi i trzymam kciuki, żeby Premier go przeczytał.


16 maja 2012, o 19:38
Zobacz profil
Post Re: List otwarty do Premiera polskiego rządu
...Dziękuję bardzo, chociaż nie traktuje tego wszystkigo w kategorii "odwaga" - ot, zwyczjane zatroskanie losem milionów ludzi.
Pozdrawiam serdecznie.


17 maja 2012, o 13:21

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: List otwarty do Premiera polskiego rządu
Kiedyś też raz się w takie coś zabawiłem, nie chodziło jednak o sprawy ekonomiczne, a bardziej życiowe, jednak niestety nic to nie dało.... No, ale sumienie spokojniejsze, że próbowałem przynajmniej. Mam nadzieję, że i Waldemar Pawlak to przeczyta i weźmie sobie do serca co ludzie myślą o jego poczynaniach z projektem założeń ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym i o systemie emerytalnym


17 maja 2012, o 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: List otwarty do Premiera polskiego rządu
Ja bym bardzo chciał, żeby Premier to przeczytał...
To co się teraz w Polsce dzieje to nawet już strach komentować... Rządzący to mają moim zdaniem szczęście... Zawsze znajdą na swoje beznadziejne decyzje wytłumaczenie... Tym razem jest to Euro 2012... o tym wszyscy wiedzą...


28 maja 2012, o 17:55
Zobacz profil
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2011, o 10:47
Posty: 142
Post Re: List otwarty do Premiera polskiego rządu
Witam
Może trochę obok tematu, ale spieszę donieść wszystkim czytelnikom naszego Forum, że nie tylko nas bulwersuje kwestia zastoju w temacie odwróconego kredytu hipotecznego. Kilka dni temu podobny List otwarty - ponaglający rząd do działania wystosowała Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych.
Miejmy nadzieję, że to poskutkuje, choć szanse są niewielkie bo nad rządem wisi właśnie widmo przyszłorocznego budżetu...

_________________
Pozdrawiam i zapraszam ponownie
admin


6 wrz 2012, o 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 lip 2011, o 13:24
Posty: 50
Post Re: List otwarty do Premiera polskiego rządu
Ja już nie mam złudzeń. Ktoś w tym wszystkim nadal gra na zwłokę, a ludzie są na szarym końcu tej kolejki. Musi dojść do jakieś tragedii albo dużych odszkodowań ze strony państwa, żeby coś się zaczęło w końcu dziać. Tak jest ze wszystkim, to i pewnie w odwróconym kredycie hipotecznym nie będzie inaczej... Dobrze że rzecznik praw obywatelskich tym się zainteresowal a list otwarty... Może uda im się coś zdziałać...


9 wrz 2012, o 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lip 2011, o 17:15
Posty: 47
Post Re: List otwarty do Premiera polskiego rządu
Czarno to widzę... Chyba się powtarzam, ale nic lepszego nie przychodzi do głowy. Pawlak "ulepszył" swoje dzieło prawie 3 miesiące temu i co z tego... ? Dokładnie to, czego można było się po tym wszystkim spodziewać, czyli NIC.
Niech się potem rząd nie dziwi, że ludzie się burzą :idea:


20 wrz 2012, o 08:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO